Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NYSPHSAA: N   59.85        2016 Margaret Aroesty, Long Beach (8            
   Section 2: S 1:01.33        2016 Olivia Jack, Scocia-Glenville              
   Shen Pool: P 1:01.33   11/4/2016 Olivia Jack, BH-SG                         
                1:08.60  NYS
                1:24.00  S2-1
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kasey Keaney        JR Guilderland-V        1:05.62    1:05.48 NYS     20  
              30.94     1:05.48 (34.54)                                        
  2 Emily Yu            JR Shaker               1:07.01    1:06.25 NYS     17  
              31.23     1:06.25 (35.02)                                        
  3 Corinne Pepper      SO Ballston Spa         1:07.81    1:07.08 NYS     16  
              31.70     1:07.08 (35.38)                                        
  4 Alison Sposili      SO Shenendehowa         1:06.38    1:07.37 NYS     15  
              31.91     1:07.37 (35.46)                                        
  5 Abby Bacon          SR BH-SG                1:08.96    1:07.91 NYS     14  
              32.34     1:07.91 (35.57)                                        
  6 Anna Bernasconi     JR Bethlehem            1:07.88    1:07.98 NYS     13  
              31.82     1:07.98 (36.16)                                        
  7 Lauren Sposili      SR Shenendehowa         1:08.10    1:08.04 NYS     12  
              31.71     1:08.04 (36.33)                                        
  8 Bella Amedio        SR Albany Academy       1:09.16    1:09.45 S2-1    11  
              32.78     1:09.45 (36.67)                                        
B - Final
  9 Tessa Hilt          SR Niskayuna            1:11.25    1:10.13 S2-1     9  
              33.09     1:10.13 (37.04)                                        
 10 Maggie Reynolds     JR Bethlehem            1:10.76    1:11.02 S2-1     7  
              33.27     1:11.02 (37.75)                                        
 11 Megan Plante        FR Albany Academy       1:10.98    1:11.58 S2-1     6  
              33.36     1:11.58 (38.22)                                        
 12 Amanda Macey        JR Shenendehowa         1:11.35    1:11.74 S2-1     5  
              32.99     1:11.74 (38.75)                                        
 13 Kaitlyn Gerstler    SR Niskayuna            1:11.56    1:12.02 S2-1     4  
              33.52     1:12.02 (38.50)                                        
 14 Ji Young Seo        SR Shaker               1:11.19    1:12.10 S2-1     3  
              33.79     1:12.10 (38.31)                                        
 15 Ella Kaback         SO Bethlehem            1:12.10    1:12.83 S2-1     2  
              33.64     1:12.83 (39.19)                                        
 16 Jami Fuson          FR BH-SG                1:11.96    1:13.16 S2-1     1  
              35.13     1:13.16 (38.03)                                        
C - Final
 17 Olivia Dodge        JR Bethlehem            1:12.33    1:11.66 S2-1   
              33.32     1:11.66 (38.34)                                        
 18 Tia Jack             7 BH-SG                1:12.37    1:11.98 S2-1   
              33.57     1:11.98 (38.41)                                        
 19 Madeline Yuhasz     SR Saratoga Springs     1:12.45    1:12.64 S2-1   
              33.94     1:12.64 (38.70)                                        
 20 Evelyn Bushway      JR Niskayuna            1:14.39    1:13.58 S2-1   
              35.22     1:13.58 (38.36)                                        
 21 Evelyn Currier      SO Shenendehowa         1:13.91    1:13.76 S2-1   
              34.34     1:13.76 (39.42)                                        
 22 Emma Edwards        SO Niskayuna            1:14.34    1:14.63 S2-1   
              35.08     1:14.63 (39.55)                                        
 23 Kylie Rowland       JR Guilderland-V        1:14.63    1:14.65 S2-1   
              35.34     1:14.65 (39.31)                                        
 24 Olivia Hampson      SR Albany HS            1:15.34    1:15.48 S2-1   
              35.49     1:15.48 (39.99)                                        
Preliminaries
 25 Sarah Helly         JR Ballston Spa         1:15.52                   
 26 Elaine Chen          8 Saratoga Springs     1:15.57                   
 27 Olivia Farney       SR Guilderland-V        1:16.96                   
 28 Morgan Felix        SO BH-SG                1:17.45                   
 29 Liana Folmsbee      SO Shaker               1:18.10                   
 30 Laura Romania       SO Shaker               1:18.43                   
 31 Emma McCarthy       JR Ballston Spa         1:18.83                   
 32 Vania Sih           SO Saratoga Springs     1:19.44                   
 33 Andrea Akers        SR Guilderland-V        1:21.03                   
 34 Breityn Barnhart    JR Mohon-Schal          1:21.34                   
 35 Emma Bogdanowicz-W  FR Schenectady          1:21.90